Szeptember 27-én megtörtént Hernád egykori hulladéklerakójának a rekultivációját követő műszaki átadás. Nagy Róbert műszaki ellenőr a jogszabályoknak és a terveknek megfelelőnek tartotta az elkészült beruházást. A műszaki átadás Zsírosné Pallaga Mária, Hernád polgármestere, valamint Seres József, a kivitelező Hidrográd Kft. cégvezetője közreműködésével zajlott le. A jelenlévők a beruházással kapcsolatban nem emeltek kifogást.
Mint ismert: Hernád önkormányzata 2009-ben pályázatot nyújtott be a Új Magyarország Fejlesztési Terv keretén belül, amely eredményes lett. A 62 millió 912 ezer 500 forint értékű beruházást az Európai Unió, valamint a Magyar Köztársaság költségvetése 90 százalékban támogatta. A fennmaradó tíz százaléknyi önrészt – 6 millió 991 ezer 250 forintot – Hernád Település Önkormányzata állja.
A beruházásra azért volt szükség, mert a rekultiváció elmaradása folyamatos és növekvő mértékű hatósági bírságot von maga után. A rekultiváció során a hulladéktelep területén kiirtották az elburjánzott gyomot és bozótost, majd áthalmozták a hulladékot a talajjal együtt és a csapadékvíz elfolyása érdekében megfelelő lejtéssel látták el. Ezt követően az áthalmozott hulladékhalmot három rétegben zárták le. A fedőréteg harminc centiméteres humuszban gazdag talajból áll, amit őshonos, szárazságtűrő füvekkel vetettek be. A fedőrétegben apró szellőzőket létesítettek a keletkező gázok kipárolgása érdekében, valamint az egész köré övárok létesül a csapadékvizek elvezetése érdekében. A területen három monitoring kutat alakítottak ki a talajvíz szennyezettségének mérése céljából.
A rekultiváció alapvető célja: begyógyítani a keletkezett tájsebeket és visszailleszteni eredeti környezeti állapotába az addig területet, így számolva fel a további illegális szemétlerakás és környezetszennyezés lehetőségét. A projekt megvalósulása hosszú távra alapozza meg az itt élőknek az egészséges élethez és környezethez való jogát, hiszen csökkennek az egészségügyi kockázatok, miközben javul és általánosabbá válik a környezettudatos gondolkodás, növelve a település népességi, valamint gazdasági tőkevonzó képességét.